Atrask Vilkaviškio kraštą 2022
Antrus metus vykstantis vasaros kelionių žaidimas "Atrask Vilkaviškio kraštą" skirtas skatinti turizmą Vilkaviškio rajone, todėl kartu su Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centru kviečiame aplankyti įdomias Vilkaviškio rajono vietas ir laimėti prizus. Norint dalyvauti žaidime, Jums reikia nuvykti prie objektų, prie jų nusifotografuoti ir įkelti nuotraukas į sistemą. Daugiau informacijos rasite žaidimo taisyklėse. Žaidimo objektų žemėlapis.
Nuoroda į Facebook įvykį.

Norėdami dalyvauti žaidime, turite prisijungti:

Serpantinas
Serpantinas
Serpantinas ir regykla su čia įrengta stogine. Į šią vetą užsukusiems poilsiautojams, Vištyčio regioninio parko pažintinius taku keliaujantiems turistams atsiveria įspūdingas vaizdas.
Holokausto aukų atminimo vieta (Virbalis)
Holokausto aukų atminimo vieta (Virbalis)
Šioje vietoje pralietas apie 10 000 žydų, lietuvių ir įvairių tautybių karo belaisvių kraujas. Juos nacistiniai budeliai ir jų vietiniai talkininkai žiauriai nužudė 1941 m.
Klausučių parkas
Klausučių parkas
2013 metais atidarytas Klausučių parkas. Sutvarkius parką, jis pavadintas „Atgimimo“ vardu. Šiuo metu parke yra 917 medžių. Čia visi gali žaisti futbolą, krepšinį, tinklinį, o mėgstantys ramų poilsį gali tiesiog pasivaikščioti. Parko vaizdą papildo sutvarkytas vandens telkinys.
Šuklių dvaras
Šuklių dvaras
Legendos byloja, kad rūmai iškilo senoje piliavietėje. Pirmąkart Šūklių vardas paminimas 1595 m. Lenkijos karaliaus ir Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Zigmanto Vazos privilegijoje Jonui Vyšniauskui ir jo žmonai Galinai Bankovskai.
Mažučių šaltinis
Mažučių šaltinis
Legenda pasakoja, kad pro tą vietą, kur yra šaltinėlis, ėjo senelis ir pamatė labai gražią mergaitę, prausiančią veidą. Pagal vieną padavimą — ji nieko nesakiusi, pagal kitą — tarusi: „Prauskitės ir naudokitės“. Senelis nuskubėjęs į artimiausią sodybą ir pranešęs apie įvykį. Į nurodytą vietą subėgo žmonės. Gražiosios mergaitės jau nerado, bet toje vietoje iš žemės tryško šaltinis, nors jo ten niekuomet anksčiau nebuvo.
Smetonos pasitraukimo iš Lietuvos vieta Kybartuose
Smetonos pasitraukimo iš Lietuvos vieta Kybartuose
A. Smetona 1940 metais rusų armijai žengiant į Kauną per Lieponos upelį Kybartuose perbrido į tuometę Vokietiją, paskui – į Šveicariją, dar vėliau – į Ameriką. Prezidentą į Vokietiją esą palydėjo Kybartų burmistras. Yra žinoma, kad tarpukario prezidentas sieną bandė pereiti ir legaliu būdu – per pasienio kontrolės postą. Tačiau pareigūnai prezidento neišleido, todėl šalies vadovas vidurnaktį brido per upelį.
Knygnešio Petro Kriaučiūno tėviškė
Knygnešio Petro Kriaučiūno tėviškė
Lietuviškos spaudos platintojo, tautinio atgimimo Suvalkijoje pradininko, kalbininko gimtinė. Čia prieš daugelį metų gimė ir už­augo puikus Marijampolės gimnazijos mokytojas, iškili asmenybė, didelis eru­ditas, pasiaukojęs Lietuvai žmogus, ku­rio pėdomis sekė ir jo mokiniai.
Vilkaviškio laikrodis
Vilkaviškio laikrodis
Vilkaviškio laikrodis - masyvus stilizuoto medžio formos 9 metrų aukščio bokštas, simbolizuosiantis gamtos ir modernaus miesto harmoniją. Laikrodžio pavadinimas „Laikas augina“.
Alvito Šv. Onos bažnyčia
Alvito Šv. Onos bažnyčia
Alvito parapija įkurta 1617 m. Pirmąją medinę bažnyčią apie 1615 m. pastatė Paširvinčio seniūnė Ona Radvilienė. 2009 m. buvo pakloti pamatai naujajai bažnyčiai, pašventintas kertinis bažnyčios akmuo.
Gražiškių krašto žmonėms atminti
Gražiškių krašto žmonėms atminti
„Vaikystės, jaunystės takai, tėvų ir senolių kapai sugrįžtančių tėviškėn laukia.“ Šį grakštų angelą iš akmens sukūrė skulptorė Agnė Gilytė.
Salomėjos Nėries tėviškė
Salomėjos Nėries tėviškė
Alvito pradinėje mokykloje mokėsi Salomėja Nėris. Sodyba – privati nuosavybė, priklauso poetės giminėms. Memorialinės ekspozicijos nėra. Sodybos pastatai sudegė 1944 m. Išlikę 2 tvartai, gyvenamojo namo pamatai. 1972 m. prie buvusių gyvenamojo namo pamatų pastatytas paminklinis akmuo. Išlikęs autentiškas šulinys, sodas, 2 prūdai.
Pilviškių užtvanka
Pilviškių užtvanka
2003 m. Pilviškiuose, ant Šešupės, kranto, atidaryta hidroelektrinė. Į statinį sukrauta 610 m3 betono, 30 tonų metalo. Pilviškių hidroelektrinė priskiriama vidutinio galingumo hidroelektrinėms, jos galingumas – 220 kW..
Užliejamų akmeninių skulptūrų kompozicija
Užliejamų akmeninių skulptūrų kompozicija
Šeimenos upės pakrantėje nugulė akmens skulptūrų kompozicija „Veidai, kuriuos verta mylėti“. M. Petrauskas siekė kompozicijai suteikti truputį mistikos, filosofijos. Taip atsirado šaukiantis išsigandusios išraiškos personažas. Tai vyresnio amžiaus žmogus, kuris stebisi aplinkos virsmais, pasauliu.
Rimšų sodyba („Rimšynė“)
Rimšų sodyba („Rimšynė“)
paveldėjęs tėvų ūkį, Petras (1881-1961), dailininkas, Lietuvos nusipelnęs meno veikėjas, labiausiai išgarsėjęs savo sukurtomis skulptūromis „Vargo mokykla“, „Artojas“, dekoratyviniais medaliais, Uršulė Rimšaitė-Jurkšienė ir Jurgis. Rimšų ūkis tarpukario nepriklausomoje Lietuvoje pagarsėjo kaip pavyzdinis.
Gižų liepa
Gižų liepa
Priešais Gižų mokyklą ant supilto kalnelio stovi labai sena liepa. Pasakojama, kad ši liepa mena tragišką istoriją: dvarininkaitei jojant pro dvaro tvenkinį, arklys pasibaidė, jojikė krito galva žemyn ir susitrenkė. Ligonėlė netrukus mirė.
Paminklas Beatričei Grincevičiūtei
Paminklas Beatričei Grincevičiūtei
Muzikos mokėsi namie, 1928 m. baigė Varšuvos aklųjų ir nebyliųjų institutą. Repertuarą sudarė daugiau kaip 1000 kūrinių – lietuvių ir kitų tautų liaudies dainos, kamerinė klasikinė muzika. Pirmoji atliko daugelį lietuvių kompozitorių dainų vaikams. Turėjo savitą lyrišką, šviesaus tembro balsą.
Vilkaviškio krašto skonis
Vilkaviškio krašto skonis (pasirinktinai bent vienas Vilkaviškio rajone gaminamas produktas. Galima rinktis iš „Pagaminta Vilkaviškyje“ projekte esančių dalyvių arba iš kitų krašto gamintojų, tik svarbu nuotrauka, kurioje matytųsi, jog degustuojamas tikrai Vilkaviškio rajone pagamintas produktas)
Pramoga Vilkaviškio rajone
Pasirinkite ir išbandykite bent vieną pramogą Vilkaviškio rajone, nuotraukoje turi aiškiai matytis, kad tai pramoga Vilkaviškio krašte.